Rodzaje masażu tajskiego

Rodzaje masażu tajskiego

Masaż tajski jest bardzo popularny i znany na całym świecie ze względu na swoją bardzo długą tradycję, sięgającą nawet do 2 tysięcy lat. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych typów masażu tajskiego. Poniżej przedstawiamy Ci te najbardziej popularne, być może niebawem Ty również zdecydujesz się na jedno z takich rozwiązań.

Masaż tajski stemplami ziołowymi

Opiera się przede wszystkim na połączeniu klasycznego masażu z mieszankami ziołowymi. Są one bardzo starannie dobierane na bazie starożytnych receptur i mają świetne działanie odprężające oraz lecznicze. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości chorobowych sięgają właśnie po tego typu sposoby. Umiejętne zastosowanie ziół może przynosić wspaniałe efekty, jednakże warunkiem jest tutaj odpowiednie ich podgrzanie, aby mogły uwolnić swoje właściwości. Więcej informacji na temat tego rodzaju masażu w artykule: Stemple ziołowe i masaż tajski.

Klasyczny masaż tajski

W tym wypadku mamy do czynienia z masażem, który jest najbardziej znaną i standardową wersją. Jest to pewnego rodzaju odmiana jogi pasywnej, którą łączy się z technikami akupresury. Taki masaż doskonale odpręża ciało oraz przywraca mu naturalną równowagę i poprawia krążenie.

Masaż olejkowy

Nietrudno się domyślić, że chodzi tutaj o wykonywanie masażu z użyciem różnych olejków aromatycznych. Jeśli olejki są właściwie dobrane, to wtedy można zdecydowanie łatwiej pozbyć się nadmiaru wody ze swojego organizmu.

Jak więc widzisz, można mieć tutaj kilka opcji do wyboru, z których jak najbardziej warto jest korzystać podczas pobytu w Tajlandii. Jednakże również i u nas w kraju istnieje niejedno studio masażu tajskiego.