Jak działa tajski masaż?

thay massage

Masaż tajski nazywany jest przez niektórych „jogą dla leniwych”. Obecnie staje się on coraz popularniejszą formą masażu, ze względu na liczne właściwości lecznicze.

Trwa on zazwyczaj półtorej do dwóch godzin. Wykonywany jest dwuetapowo. Na samym początku rozluźniane są mięśnie. W tym celu masażystka silnie uciska konkretne miejsca na całym ciele. Ma to również rozgrzać ciało, by uniknąć kontuzji przeprowadzając następną część masażu. Po ukończeniu kolejnym etapem jest pobudzenie krążenia i rozciągnięcie ciała osoby masowanej, a przy tym zwiększenie ruchomości stawów.

Cały zabieg pozwala przede wszystkim się odprężyć i zrelaksować. Oczywiście odpowiednio rozmasowane ciało wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie. Dzięki regularnemu uczęszczaniu na taki masaż można w dużym stopniu poprawić ruchomość swoich stawów, przy okazji elastyczność skóry, a co za tym idzie pozbyć się również cellulitu. Właśnie dlatego wiele kobiet wybiera taką formę masażu, by bezboleśnie i bez wysiłku poprawić kondycję swojej skóry. Dużą zaletą jest również to, że poprawia krążenie w ciele, z którym wiele osób ma problemy, szczególnie osoby z siedzącym trybem życia.

Jak można zauważyć taki masaż wpływa bardzo odżywczo na całe ciało. Pomocny jest szczególnie dla osób zestresowanych ponieważ wytwarzane są endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia.