Stemple ziołowe i masaż tajski

Stemple ziołowe i masaż tajski

Jeśli chodzi o praktyki stosowania ziół, to w Tajlandii te tradycje mają nawet do 5 tysięcy lat. Przez wiele wieków prowadzono żmudne badania, aby udowodnić ich leczniczy i dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Jeszcze kiedyś terapia stemplami ziołowymi była praktykowana głównie w bólach stawów oraz przy łagodzeniu stanów zapalnych. Jeszcze w starożytności tego typu metody leczenia były praktykowane przede wszystkim na królach i władcach. Obecnie masaż stemplami ziołowymi cieszy się bardzo wielką popularnością w całej Tajlandii.

Dlaczego właśnie masaż tajski ze stemplami ziołowymi?

Dzięki selektywnie dobranym mieszankom ziołowym można używać stempli ziołowych razem z masażem, bowiem to daje jeszcze lepsze efekty. Przede wszystkim ma bardzo dobroczynny wpływ na ogólne samopoczucie i leczenie pewnych dolegliwości. Przeważnie używane są zioła eukaliptusa, limonki, trawy cytrynowej, kurkumy, imbiru lekarskiego oraz kilku innych. Przygotowywane są wedle starożytnych receptur, które na przestrzeni tysięcy lat były stale ulepszane.

W zależności od leczonego schorzenia są stosowane rozmaite kombinacje ziół. Mają one działanie przede wszystkim bardzo silnie odprężające i uśmierzające ból, co jest oczywiście jak najbardziej pożądane w wielu przypadkach. Bardzo mocno pobudzają przemianę materii.

Gdzie można skorzystać?

Warto wiedzieć, że obecnie nie trzeba koniecznie jechać do Tajlandii, pomimo tego, że to właśnie tam można poczuć zdecydowanie najlepszy klimat tego typu atrakcji. Niemniej, w naszym kraju działa wielu masażystów tajskich, którzy zaoferują Ci świetne wrażenia bez dalekich podróży.